Uk / Ru

У США губернатор штату Орегон вніс на розгляд законодавчого органу штату законопроект про заміну транспортного податку на бензин податком на автопробіг, який повинен обчислюватися на основі даних GPS навігаторів, встановлених на автомобілях.

Про розробку нового ефективного способу збору коштів на утримання і ремонт шосейних доріг - податок на водіїв, що обчислюється на підставі кількості накручених на спідометрі по дорогах штату миль - оголосив транспортний департамент штату Орегон. Ідея заміни податку на бензин податком на пробіг виникла у зв'язку з тим, що орегонці стали менше користуватися автомобілями і вважають за краще тепер купувати більш економічні по витратам пального автомобілі.

У ході проведених випробувань нового методу спостереження, що працює на базі системи глобального позиціонування GPS, здійснювалася реєстрація кількості миль, що проїхали учасники випробування на автомобілях по дорогах штату. Покази на їх лічильниках зчитувалися під час купівлі пального на бензоколонках, і за кожну милю з них стягувався податок у розмірі 1,2 цента. У той же час вони отримували повернення податку на бензин на суму 24 цента на галон (3,78 л.).

Передбачається, що пристрої GPS, які реєструють протяжність маршрутів, стануть згодом вбудовуватися в контрольну панель автомобілів, а бензоколонки повинні будуть мати обладнання для зчитування показів лічильників. Власники автомобілів, які не обладнані пристроями GPS, будуть далі платити податок на бензин, який, за пропозицією губернатора, буде збільшений на 2 центи на галон.

Джерело: g-p-s.ru