Uk / Ru

Категорія: По технології GPS

Чув, що до 2000 року система GPS була дуже неточною. Американці у 2000 році змінили принцип супутникової системы?

Відповідь:

З 1 травня 2000 року рішенням Президента США було відмінено режим так званого селективного доступу (SA, selective availability) - похибки, що штучно вносилася в супутникові сигнали для порушення точності роботи цивільних GPS приймачів.

Режим SA був введений на вимогу Міністерства обороны США и приводив до зменшення точності у 100 метрів максимум. Звичайно, внесена похибка зазвичай не досягала цієї величини, але значення у 30 и більше метрів були не такими вже і рідкісними.

Головна мета SA - помішати військовому противнику чи терористичним організаціям використовувати максимальну точність GPS. Після відміни цього режиму, любительский термінал здатен визначати координати з точністю у кілька метрів.

Дата публікації: 16.12.2018

Чи велика абонплата за користування послугою GPS навігації? Зв'язок з супутниками, мабуть, чимало коштує.

Відповідь:

GPS навігатор не зв'язується з супутниками і не передає їм нияких сигналів. Навігатор є приймачем. Прймаючи сигнали різних супутників, він їх обробляє своїм процесором і, аналізуючи отримані дані і час їх прийому, сам обчислює своє місцезнаходження.

Навігаційні супутники передають не конкретно Вашому навігатору чи GPS терміналу, а просто передають. Їх сигнал можуть приймати будь-які GPS приймачі. Відповідно, за те, що Ваш пристрій приймає їх сигнали, ніхто ніякої абонплати не бере. Пристрій безкоштовно визначає своє місцезнаходження по сигналам супутників. Всі Ваші витрати на GPS навігацію – це витраты на придбання самого пристрою з програмним забезпеченням.

Дата публікації: 16.12.2018

Чому висота, яку показує GPS пристрій, дуже часто відрізняється від тої, яка вказана на картах місцевості?

Відповідь:

GPS показує висоту над эліпсоїдом WGS84. Всі види элліпсоїдів лише наближаються до реального геоїда. Одна і та ж точка буде мати різні геодезичні висоти, якщо вони беруть відлік від різних эліпсоїдів.

Карта, якою Ви користуєтеся, зроблена у системі координат Пулково 42, котра базується на эліпсоїді Красовського. На карті вказана висота по Балтійській системі висот.

Похибка відрізняється у різних частинах земної кулі.

Дата публікації: 16.12.2018

Чи шкідливе випромінювання від GPS приймачів? Рівень випромінювання більший ніж у мобілок чи менший?

Відповідь:

GPS навігатори не є радіовипромінюючими пристроями. Це лише приймачі, які приймають радіосигнали від супутників і обробляють їх своїм процесором. Випромінювання від них немає і, відповідно, немає ніякої шкоди від випромінювання.

Дата публікації: 16.12.2018