Чотири супутники «Галілео» готові до запуску

Європейський Союз стає ще на крок ближчим до розбудови цивільної навігаційної системи "Галілео". За задумом, цей європейський конкурент американської системи GPS має забезпечити приватних та комерційних користувачів навігаційними даними вищої, у порівнянні з GPS, точності.

Наступні чотири європейські навігаційні супутники "Галілео" (кожен вагою 738кг) та ракета-носій "Ariane-5", яка має підняти їх на орбіту, готуються до запуску 12 грудня з космодрому "Європа" у Куру, Французька Гвіана. Вже оголошено про повну готовність супутників та носія до старту. Наразі система Галілео використовує 18 діючих навігаційних супутників. Після запуску 12-го грудня, орбітальна група вже буде складатися з 22 супутників. До кінця 2018-го року на орбіту мають бути виведені вже 24 супутники цієї європейської системи. Всього, по проекту, загальна кількість супутників системи Галілео має становити 30.

Супутники були доставлені до Французької Гвіани минулого місяця. Після того, як вони надійно були закріплені в екологічно чистому приміщенні космічного корабля, вони були перевірені, чи не зазнали шкоди під час трансатлантичних перельотів. Після «перевірки відповідності», вони були механічно і електрично послідовно прив'язані до розподільника, який буде супроводжувати їх сходження на цільову 23500-кілометрову орбіту, перш ніж випустити супутники в космос.

Супутники заповнили достатньою кількістю палива для корегування та точного налаштування їх орбіт протягом їх прогнозованого 12-річного терміну служби. Паралельно підготовлений і ракетоносій Ariane-5. Два твердопаливних прискорювача були з’єднані з основним кріогенним ступенем та, після цього, з модулем, який несе електроніку для керування польотом.

На відміну від GPS, яка створювалася переважно у військових цілях, “Галілео" задумана як цивільна навігаційна система. "Галілео" обіцяє точність даних із похибкою у максимум чотири метри для приватних користувачів та з похибкою в кілька сантиметрів для комерційних користувачів, державних установ та організацій.

Запланований запуск важливий не тільки для розвитку системи "Галілео", але є і новим кроком для самої ракети-носія Ariane-5. Ще ніколи раніше ракети "Ariane" не виводили в космос одночасно таку кількість супутників і такої ваги, при тому що вже було здійснено 74 вдалих запуски у рамках проектів Європейського космічного агентства.

"Галілео" є одним з найамбітніших проектів Євросоюзу і йому пророкують велике майбутнє.За інформацією www.dw.com та www.gpsdaily.com
Опублікована: 25.11.17  16:30 | Переглядів: 917 | [ + ]   [ - ]   | Друк

У цьому розділі